Sitemap-20   mail 20 

Respublikinis konkursas „Mano šauniausias žaisliukas“

Linksmasis drambliukasJurbarko  „Ąžuoliuko“ mokyklos bendruomenė inicijavo respublikinį kūrybinių darbelių iš antrinių žaliavų konkursą „Mano šauniausias žaisliukas“, norėdama atkreipti visuomenės dėmesį į  gamtosaugines problemas – šiukšlių mažinimą ir vartojimo kultūros ugdymą.

Kartais mes patys nepastebime, kaip apsikrauname nereikalingais daiktais - perkame vis naujas prekes, nes vilioja akcijos, nesivarginame taisyti seną, nes lengviau įsigyti naują daiktą, tačiau mes, „Ąžuoliuko“ mokyklos bendruomenė – pedagogai, vaikučiai ir jų tėveliai, esame įsitikinę, jog galime daug ką pakeisti – tereikia tik panorėti tapti truputį sąmoningesniais, gamtą tausojančiais žemės gyventojais.

 Mūsų mokyklos bendruomenė jau ne pirmus metus mažina šiukšlių kiekius - rūšiuoja perdirbimui tinkamas antrines žaliavas. Manome, kad tai įdomu ir svarbu ne tik mūsų mokyklos, bet ir daugumos kitų Lietuvos mokyklų bei darželių vaikams, pedagogams, tėveliams,  tad pakvietėme  visus norinčius dalyvauti konkurse, prikeliant antrines žaliavas antrajam gyvenimui, kuriant iš jų patrauklius žaisliukus, žaidimus ar meno kūrinėlius.

Didžiausi gamtos mylėtojai ir saugotojai yra vaikai, jie vieninteliai sugeba nuoširdžiai ir nesavanaudiškai mylėti gamtą, ja rūpintis. Organizuodami šį konkursą norėjome, kad vaikai, tėvai, pedagogai ne tik parodytų savo kūrybingumą, bet ir kurdami žaisliukus atrastų laiko pasikalbėti apie ekologiją, apie didžiulę grėsmę pasauliui – klimato kaitą ir jau juntamus jos padarinius, apie tokį paprastą dalyką, kaip atliekų rūšiavimą ir gebėjimą taupyti gamtos resursus.

Džiaugiamės, kad į konkursą įsijungė daugybė dalyvių iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių.  Konkurse dalyvavo net 130 pedagogų, daugiau nei 200 vaikų ir jų tėvelių. Šio šaunaus konkurso idėja – ne tik atkreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas, bet ir paskatinti tėvelius daugiau laiko praleisti su vaikais, drauge kurti ir mėgautis gautu rezultatu – sukurtu šauniu žaisliuku.

Žinoma, konkursas visuomet įdomus tuo, kad visi varžosi dėl laimėtojo vardo. Visi stengėsi kurti kuo gražesnius, kuo įdomesnius ir originalesnius darbelius. Diplomantai jau išrinkti, bet kitiems konkurso dalyviams nusiminti taip pat neverta. Visi konkurso dalyviai – patys šauniausi žaisliukų kūrėjai! Visi verti padėkų ir pagyrimų. Nuoširdžiai jiems tariame: AČIŪ – už Jūsų kūrybą; AČIŪ –už Jūsų žaisliukus; AČIŪ – už gamtos saugojimą.

Jurbarko „Ąžuoliuko“ mokyklos priešmokyklinio ugdymo

pedagogė metodininkė, konkurso koordinatorė

Inga Krikštanienė

NUGALĖTOJAI

1 VIETA

Garažas - Božji korovki gr. 5m. Vilniaus lopšelis - darželis "Berželis"

2 VIETA

Linksmasis drambliukas- Obuoliukų gr. 3-5 m. Jurbarkas "Ąžuoliuko" mokykla

3 VIETA

Stalo futbolas- Juozas Verbickas 5 m. Bitučių gr. Varėnos r. Valkininkai darželis "Aguonėlė"

Diplomas už teisingo požiūrio į ekologiją formavimą
 
Švaros traukinukas- Adriana Vilimaitė 5,5m. Pelėdžiukų gr. Radviliškio V. Kudirkos progimnazija
 
 
Diplomas už kūrybiškumą
 
Pelėdžiukas- Kotryna Endzelytė 4m. (ir mama) Jurbarkas "Ąžuoliuko" molykla, Musmiriukų gr.
Atnaujinta Penktadienis, 13 gruodžio 2019 11:19